Opał na zimę

Gdzie kupić węgiel?

 

Palenie miałem węglowym nie jest wcale tak mało popularne. Teraz materiał ten wykorzystywany jest chętnie też w nowoczesnych kotłach. Miał węglowy ma wysoką kaloryczność, jest wysokoenergetyczny, a także ma przystępną cenę, dlatego przyciąga coraz większą liczbę zainteresowanych, którzy chcą oszczędzać w sezonie grzewczym. Miałem węglowym można palić w kotłach zarówno samodzielnie, jak i jako dodatek do węgla o większej granulacji.

 

Gdzie zaopatrzyć się w miał węglowy? Teraz sprzedawany jest on przez większość firm, które zajmują się sprzedażą paliw stałych. Można bardzo łatwo znaleźć je w internecie – wiele z nich ma swoje strony internetowe, na których dostępne są informacje o typach sprzedawanych paliw.

 

Ceny za miał węglowy są naprawdę zróżnicowane, dlatego warto porównywać je, żeby znaleźć taką, która jest najbardziej atrakcyjna. Przeważnie wynoszą one od około 300 do 600 złotych za tonę. Nieco więcej trzeba będzie w przeliczeniu na tonę zapłacić za miał konfekcjonowany, czyli pakowany w worki – to jednak dla wielu klientów wygodniejsze rozwiązanie, ponieważ worki zajmują mniej miejsca i są łatwiejsze w przenoszeniu.

 

Warto też szukać promocji – można natknąć się na nie w szczególności pod koniec sezonu grzewczego, żeby oszczędzić nawet do kilkudziesięciu złotych na jednej tonie opału.

 

Źródło: strona www: < a href="http://www.karena.pl">http://www.karena.pl