Chcesz sprzedawać naturalny miód ekologiczny? Węza trutowa pozwoli Ci zwalczać pasożyty odpowiedzialne za warrozę

Rozważasz opcję otwarcia małego biznesu w postaci lokalnej pasieki? Może ona być dla Ciebie źródłem stałego zysku – pod warunkiem, że zadbasz o zachowanie dużej liczebności rodzin pszczelich. Ogromnym zagrożeniem są dla nich roztocza Varroa destructor, przyczyniające się do rozwoju choroby zwanej warrozą. Czy to oznacza, że jesteś skazany na chemiczne opryski w celu pozbycia się pasożytów?

Dlaczego węza trutowa jest godną uwagi alternatywą?

Węza trutowa, warroza - Wszins.tychy.plKiedy zaczniesz używać sztucznych środków roztoczobójczych, wtedy niestety stracisz możliwość zaliczenia swoich produktów do kategorii ekologicznych. Rozporządzenie Unii Europejskiej jednoznacznie zakazuje w takim przypadku stosowania tego typu praktyk. Na szczęście istnieje całkowicie naturalny sposób, zaliczany do metod biotechnicznych. Węza trutowa pozwala zahamować rozwój pasożytów poprzez wykorzystywanie ich skłonności do osadzania się na powierzchni czerwi trutowych. Ma to związek z ich długim cyklem rozwojowym – znacznie dłuższym niż u pszczół robotnic.

Węza trutowa jest umieszczana w ramce używanej przez pszczelarza. Musi on pamiętać o tym, aby na bieżąco usuwać i niszczyć larwy trutni, które zostały zaatakowane przez roztocza Varroa destructor. Pozwala to w naturalny sposób uchronić pszczoły miodne przed zakażeniem, a tym samym zachować ich populację. Metoda ta może być stosowana bez względu na porę roku. Aby węza pszczela zachowała długotrwale wytrzymałość mechaniczną i wysoką elastyczność, powinna powstać z czystego wosku w procesie walcowania na zimno. Ważne jest to, aby w wosku wykorzystywanym do produkcji węzy nie znalazły się takie substancje jak parafina czy związki siarki.

Jaki wpływ wywierają środki roztoczobójcze na miód od pszczelarza?

Preparaty chemiczne przeciwko warrozie nie bez powodów zostały zakazane przez Unię Europejską w celu produkcji ekologicznego miodu od pszczelarza. Ma to związek z tym, że substancje w nich zawarte mogą przedostać się do wosku oraz miodu. Do konsumenta trafia zatem produkt zanieczyszczony, którego regularne spożywanie może wywierać negatywny wpływ na zdrowie. Właściciel pasieki naraża się natomiast na sankcje za nieprzestrzeganie norm unijnych.

Jeśli zatem zamierzasz sprzedawać naturalny miód od pszczelarza, warto abyś wykorzystywał naturalne metody walki z warrozą. Wykonanie wysokiej jakości węzy trutowej możesz zlecić pasiece Laszczych, znajdującej się na terenie Kłobucka. Więcej na temat jej oferty przeczytasz pod adresem: http://api-inhalacje.pl/wezy-pszczele/weza-trutowa.

Miód od pszczelarza: http://api-inhalacje.pl/miod-od-pszczelarza-sprzedaz-cena.